You are currently viewing Będziemy Szlifować Szmaragd!

Będziemy Szlifować Szmaragd!

Na zaproszenie Stowarzyszenia Bezpieczne Miejsce, 21. października 2023 r. Stowarzyszenie Wywrotka weźmie udział w „Szlifowaniu Szmaragdu – Puszcza na błysk”. Będzie to wielki piknik rodzinny połączony z warsztatami dla dzieci i dorosłych oraz akcjami sprzątania nie tylko puszczy, ale także Jeziora Szmaragdowego, zarówno na dnie, jak i na powierzchni. Wspólnie z nurkami z centrum nurkowego Zanurkowani oraz Magnetycznym Szczecinem, sprawdzimy co skrywa to przepiękne jezioro i wydobędziemy śmieci, których w nim być nie powinno.

• Warsztaty dla dzieci i dorosłych z tworzenia domków lęgowych dla ptaków (Fundacja Reaktywacji Rzemiosła i Aktywizacji Zawodowej)
  • Malowanie farbami na drewnie  (Stowarzyszenie Bezpieczne Miejsce)
  • Warsztaty tworzenia zdrowych słodyczy, czyli praliny bez cukru (Stowarzyszenie Bezpieczne Miejsce)
  • Warsztaty tworzenie szkiców i portretów plastycznych (Fundacja Możesz)
  • Tworzenie Ekosówek, rozpoznawanie tropów zwierząt, koło wiedzy dla najmłodszych (Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego)
  • Projektowanie i wykonywanie filcowej mozaiki (Fundacja Borgis)
  • Zabawki z darów natury, wykonanie zwierzątek i ludzików z szyszek, kasztanów, żołędzi (Fundacja Borgis)
  • Dary pól i łąk – tworzenie bukietów (Fundacja Borgis)
  • Szmaragdowa biżuteria. Tworzenie bransoletek i korali (Fundacja Borgis)
  • Leśny domek, zdobienie, malowanie, aranżowanie (Karina Pisarska)
  • Kolorowe Kiszonki – robimy weki (Stowarzyszenie Bezpieczne Miejsce)
  • Zwiedzanie Sali Żywej (wystawy owadów egzotycznych) z przewodnikiem (Centrum Edukacji Leśnej Szmaragd)
  • Gry terenowe (o nietoperzach, owadach, historii Parku Leśnego Zdroje (Centrum Edukacji Leśnej Szmaragd)
  • Śladami mitów i legend Parku Leśnego Zdroje – wycieczka z Legendziarzem
  • Wystawy multimedialne – o podziemiach Pomorza Zachodniego, nietoperzach, powstaniu Jeziora Szmaragdowego (Centrum Edukacji Leśnej Szmaragd)
  • Zabawy zręcznościowe: Nakarm nietoperza, Upoluj owada (Centrum Edukacji Leśnej Szmaragd)
  • Pokaz pierwszej pomocy (ZHP Szczecin Pogodno)
  • Pokaz sprzętu harcerskiego (ZHP Szczecin Pogodno)
  • Zabawy i animacje dla najmłodszych (ZHP Szczecin Pogodno)
  • Nauka malowania kawą (Marcin Przydatek)
  • Ognisko, biesiadowanie i pieczenie kiełbasek
  • Pokazy służb mundurowych: policji, wojska oraz straży pożarnej
  • Zjazd aut zabytkowych (Klasyczny Szczecin)

Na większość warsztatów i spotkań edukacyjnych obowiązywać będą zapisy.  Aby zapewnić jak najlepsze warunki, zajęcia  prowadzone będą w kilkunastoosobowych grupach w godz: 11-15. Więcej szczegółów na wydarzeniu na Facebooku.

Szlifowanie Szmaragdu odbędzie się 12.10.2023 w godz. 11:00-17:00 nad Jeziorem Szmaragdowym w Szczecinie oraz znajdujących się tam obiektów Centrum Edukacji Leśnej Szmaragd oraz budynku Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego (dawny zajazd „Szmaragd”).