You are currently viewing Prawie 10 ton śmieci wyciągnęli z lasu bohaterowie Trashmageddonu 2023!

Prawie 10 ton śmieci wyciągnęli z lasu bohaterowie Trashmageddonu 2023!

W ostatnią sobotę września, 45 bohaterów wzięło udział w czwartej edycji Trashmageddonu. Te ekstremalne zawody w sprzątaniu lasu  tym roku odbyły się na terenie amfiteatru w szczecińskich Żydowcach oraz sąsiadującym z nim lasem. Tegoroczna edycja została ochrzczona „Zemstą wulkanizatora” z uwagi na ogrom opon jakie zalegały w lesie i nie było w tym ani trochę przesady. W ciągu trzech godzin zawodnicy wydobyli z lasu ponad 9,6 tony śmieci, ustanawiając nowy, niechlubny rekord. Zdecydowaną większość tych odpadów stanowiły właśnie porzucone w lesie opony.

"Ilość zebranych śmieci jest po prostu niewyobrażalna! Nasze zawody pokazują niestety smutną prawdę o ludziach. Te wszystkie tony śmieci niestety konsekwencją tego, że kary za zaśmiecanie są tak niskie, że dla wielu bardziej opłacalne, niż utylizacja czy recykling odpadów. Jestem jednak dumny z tego, że są też bohaterowie, którzy są w stanie przelać siódme poty, aby zminimalizować skutki tej ludzkiej bezmyślności."

Krzysztof Sowa - Przedstawiciel Stowarzyszenia Wywrotka, organizator wydarzenia

Klasyfikacja kobiet

 1. Dominika Boniecka – 370,9 kg (nowy indywidualny rekord Trashmageddonu w kategorii kobiet)
 2. Elżbieta Marczewska – 244,4 kg
 3. Małgorzata Susza – 217,4 kg

Liderki klasyfikacji otrzymały pamiątkowe statuetki oraz vouchery do Decathlona, a także voucher na weekend w Hotelu Trzy Wyspy w Świnoujściu (I miejsce), voucher na skok na linie z 252 m od Dream Jump (II miejsce) oraz zestaw piw od Browaru Gryfus (III miejsce).

Podium kobiet

Klasyfikacja mężczyzn

  1. Radosław Pasternak – 524,9 kg (nowy indywidualny rekord Trashmageddonu w kategorii mężczyzn)
  2. Krzysztof Kramer – 496,9 kg
  3. Sebastian Leśniewski – 475,3 kg

  Liderzy klasyfikacji także otrzymali pamiątkowe statuetki oraz vouchery do Decathlona, a także voucher na weekend w Seaside Park Hotel**** w Kołobrzegu (I miejsce), voucher na skok na linie z 252 m od Dream Jump (II miejsce) oraz zestaw piw od Browaru Gryfus (III miejsce).

Podium mężczyzn

Oficjalna video-relacja z wydarzenia

Organizator: Stowarzyszenie Wywrotka

Współorganizator: Pomorze Zachodnie

Patronat Honorowy:

 • Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz
 • Prezydent Miasta Szczecin Piotr Krzystek

Partnerzy: