You are currently viewing Trashmageddon – Bismarck Challenge (27.09.2020)

Trashmageddon – Bismarck Challenge (27.09.2020)

  • Post author:
  • Post category:Galeria
Ulewny deszcz okazał się niestraszny uczestnikom pierwszej edycji Trashmageddonu, czyli ekstremalnych zawodów w zbieraniu śmieci, które odbyły się w niedzielę 27. września pod szczecińską Wieżą Bismarcka. Tego dnia ponad 30 śmiałków podjęło wyzwanie i posprzątało okoliczny las, który krył w sobie bardzo dużo śmieci. Wyzwaniem nie były tylko śmieci, ale także trudny, pełen górek, wąwozów i strumieni teren. Również ulewny deszcz sprawił, że błoto było po prostu wszędzie, ale jak zgodnie twierdzili uczestnicy, dzięki temu wszyscy się lepiej bawili i każdy ubrudzony od stóp do głów, przybywał na metę potwornie zmęczony, ale z szerokim uśmiechem na twarzy.
Łącznie uczestnicy w ciągu trzech godzin uzbierali dwie tony śmieci, wśród których poza ogromną liczbą butelek, był także sedes, opony, wózki dziecięce, telewizory, drzwi, fotel a nawet kabina prysznicowa!
Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu finansowym otrzymanym z browaru Bosman Szczeciński w ramach programu grantowego Bosman dla Regionu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Szczecina Piotr Krzystek. O wywóz zebranych śmieci zadbał główny partner wydarzenia, firma REMONDIS Szczecin. Partnerami i fundatorami nagród są także firmy: Tenzi, Decathlon Szczecin oraz Rentumi.