You are currently viewing 5 lat Stowarzyszenia Wywrotka!

5 lat Stowarzyszenia Wywrotka!

Dokładnie 1-go marca 2019 r. zostało zarejestrowane Stowarzyszenie Wywrotka, więc dziś obchodzimy nasze 5-te urodziny! Od tamtej pory, wywróciliśmy wielu osobom do góry nogami punkt widzenia na działania ekologiczne, sportowe czy turystyczne robiąc rzeczy naprawdę wywrotowe.

Jako pierwsi w Szczecinie i regionie zwróciliśmy uwagę na problem zaśmiecania Odry tworząc cieszące się ogromną popularnością Kajakowe Eko Patrole. W międzyczasie, daliśmy możliwość niekonwencjonalnego poznania historii naszych książąt pomorskich i miejsc z nimi związanych tworząc Quest „Śladami Gryfitów”. Byliśmy aktywni też z inicjatywami w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim, w ramach którego dzięki naszym pomysłom i Waszym głosom powstały Miejskie Punkty Ekeotroodpadów oraz Hotel dla jaskółek. Przez te 5 lat prawdziwym hitem okazał się jednak Trashmageddon, czyli nasze ekstremalne zawody w sprzątaniu lasu, które w innowacyjny sposób łączą sport z ekologią i pokazują, że nawet w XXI wieku zaśmiecanie lasów stanowi w dalszym ciągu poważny problem.

Podczas tych wszystkich działań, udało nam się z Waszą pomocą oczyścić rzeki i lasy z niespełna 30 ton odpadów!

Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję, że będziecie przez kolejne lata.
Jeśli chcesz nam za nie podziękować i wesprzeć naszą dalszą działalność, postaw nam wirtualną kawę lub przekaż nam nawet drobną darowiznę za pomocą naszej strony (na dole strony).

Tak wyglądały nasze pierwsze Kajakowe Eko Patrole