You are currently viewing Stowarzyszenie Wywrotka dołącza do Galerii Szpargałek!

Stowarzyszenie Wywrotka dołącza do Galerii Szpargałek!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w marcu 2024 r. Stowarzyszenie Wywrotka dołączyło do grona szczecińskich organizacji pozarządowych wspieranych przez Galerię Szpargałek. Działalność Szpargałka jest równie wywrotowa jak nasza, łamiąc stereotypowe myślenie na temat odpadów i dając wielu z nim drugie życie.

Czym jest Galeria Szpargałek

Galeria Szpargałek jest miejscem, do którego trafiają wyrzucane przez innych, ale w 100% dobre i sprawne przedmioty, które wynajdują pracownicy Ekoportu. Są też przedmioty, które jednym są już niepotrzebne i aby uchronić je przed wyrzuceniem, są przynoszone właśnie do Szpargałka. Pracownicy Ekoportu wszystkie te rzeczy sprawdzają pod kątem sprawności i przydatności, a także wyceniają w formie punktów.  Przelicznik jest bardzo prosty, 1 punkt = 1 złoty. Często wśród przedmiotów umieszczanych w Galerii można znaleźć prawdziwe skarby, unikaty i rzeczy wartościowe, które można nabyć na niewielkie kwoty. Najistotniejsze jest to, że 100% wszystkich środków pozyskiwanych ze sprzedaży przedmiotów z Galerii przekazywane są jako darowizny na rzecz szczecińskich organizacji pozarządowych. Dzięki temu wiele przedmiotów zyskuje drugie życie, a lokalne organizacje mogą prowadzić cenne działania na rzecz lokalnej społeczności.

W jaki sposób można wspierać Wywrotkę będąc klientem Szpargałka

Aby dokonać zakupu dowolnego przedmiotu w Galerii Szpargałek, a zarazem wesprzeć Stowarzyszenie Wywrotka, należy wcześniej dokonać wpłaty darowizny na rzecz naszego stowarzyszenia dokonując przelewu dowolnej kwoty na poniższy nr konta:

Stowarzyszenie Wywrotka
ul. Zawadzkiego 49/6

Tytuł: Darowizna na rzecz stowarzyszenia

Potwierdzenie przelewu należy następnie pokazać pracownikom Galerii, którzy przyznają kupon kupon z wartością punktów odpowiadającą wpłaconej kwocie (1 zł = 1 punkt).

W przypadku, gdy zakupiony przedmiot jest wyceniony niżej niż posiadana liczba punktów, nic straconego. Wydany zostanie wówczas kupon z resztą, można przeznaczyć na kolejne zakupy. Gdy jednak brakuje Ci punktów, w każdej chwili można dokonać przelewu darowizny przez telefon skanując na miejscu kod QR znajdujący się przy logo Stowarzyszenia Wywrotka.

Gdzie mieści się Galeria Szpargałek i w jakich godzinach jest czynna?

Galeria Szpargałek mieści się w szczecińskim Ekoporcie (PSZOKu) przy ul. Arkońskiej 39 (róg Arkońskiej i Harcerzy).

Szpargałek czynny jest zawsze w ostatnią środę miesiąca w godz. 10-17.

Czasami odbywają się jednak specjalne, gabarytowe edycje, na których nabyć można większe rzeczy. Wówczas terminy podane są na stronie Galerii Szpargałek i wymagana jest wcześniejsza rezerwacja wizyty pod numerem 510 647 839.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzin w Galerii Szpargałek, by wiele wartościowych rzeczy zyskało drugie życie i nowych właścicieli. Będziemy także wdzięczni każdemu, kto zdecyduje się przy tej okazji wpłacić darowiznę na rzecz Stowarzyszenia Wywrotka i pomoże nam tym samym realizować kolejne wywrotowe działania.

Także najbardziej zaangażowani członkowie i wolontariusze naszego stowarzyszenia będą mogli liczyć na darmowe kupony, którymi będą mogli dokonywać zakupów w Galerii Szpargałek.

Zachęcamy także do śledzenia profilu Galerii Szpargałek na Facebooku, gdzie podawane są aktualności odnośnie terminów oraz pokazywane najciekawsze, dostępne przedmioty, a także strony internetowej, gdzie można znaleźć wszelkie informacje na temat Szpargałka.