Rok 2024 zakończył się dla Stowarzyszenia Wywrotka wyjątkowym wyróżnieniem. 16 grudnia podczas gali konkursu „Inspirator Aktywności 2024”, która odbyła się w Koszalinie, doceniono najlepsze inicjatywy realizowane w ramach programu Mikrodotacji NOWE FIO. Program ten, będący rządowym projektem Narodowego Instytutu Wolności, realizowany jest przez regionalnych operatorów wyłonionych w konkursie.
W gronie laureatów znalazło się Stowarzyszenie Wywrotka, które otrzymało wyróżnienie za realizację tegorocznej edycji Kajakowego Eko Patrolu. Wydarzenie to miało miejsce w lipcu w Policach i zostało uznane za jedną z najlepszych inicjatyw w subregionie szczecińskim.
Kajakowy Eko Patrol po raz kolejny przyniósł stowarzyszeniu prestiżowe wyróżnienie. W poprzednich latach wydarzenie zostało nagrodzone w konkursach „Pozarządowy Szczecin 2019” oraz „Zachodniopomorski Lider NGO 2020”.
Dzięki sukcesowi tej inicjatywy, Stowarzyszenie Wywrotka kolejny raz potwierdziło swoje zaangażowanie w działania na rzecz środowiska i społeczności lokalnej.
Kajakowy Eko Patrol czyli eko przygoda na kajakach
Kajakowy Eko Patrol to cykliczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Wywrotka, które łączy pasję do sportów wodnych z troską o środowisko naturalne. Celem inicjatywy jest aktywizacja lokalnej społeczności w sprzątanie akwenów wodnych poprzez praktyczną edukację ekologiczną łączącą rekreację na kajakach, poznawanie nowych miejsc, obcowanie z przyrodą i dbałość o środowisko, co za każdym razem jest dla jego uczestników wspaniałą przygodą.
Tegoroczna edycja odbyła się 6 lipca 2024 roku po raz pierwszy w Policach na odcinku Łarpi i Odry. Relację z przebiegu wydarzenia można zobaczyć na poniższym filmie: