You are currently viewing Walczymy o fundusze w Programie Bosman Wspiera Region!

Walczymy o fundusze w Programie Bosman Wspiera Region!

Stowarzyszenie Wywrotka złożyło wniosek do programu grantowego Bosman Wspiera Region na realizację tegorocznych edycji Kajakowego Eko Patrolu i Trashmageddonu. Tym razem otrzymać grant będzie dużo trudniej, ponieważ ponad 40 najlepszych wniosków poddano głosowaniu internetowemu. Liczymy zatem na pomoc wszystkich sympatyków naszych akcji!

Projekt „Kajakowy Eko Patrol & Trashmageddon – Eko „Wywrotowcy” sprzątają rzeki i lasy regionu” Stowarzyszenie Wywrotka chce kontynuować rozpoczęte w latach ubiegłych działania w postaci Kajakowego Eko Patrolu i Trashmageddonu. Planowane jest przeprowadzenie co najmniej trzech akcji sprzątania rzek z udziałem mieszkańców. Nowością w tym roku będzie fakt, iż większość akcji odbędzie się poza Szczecinem, gdzie do tej pory się odbywały. W planie jest przeprowadzenie jednego Kajakowego Eko Patrolu na terenie Szczecina, zaś dwóch pozostałych w Gryfinie i Stargardzie lub okolicach. Chcemy w ten sposób po pierwsze pokazać, że śmieci w wodzie i jej okolicy nie znajdują się tylko w Szczecinie, ale też innych miastach oraz zachęcić mieszkańców innych miast do udziału we wspólnym sprzątaniu i zainspirowaniu ich do podejmowania własnych aktywności mających na celu poprawę stanu środowiska. Możliwe jest też zorganizowanie powyższych akcji w innych lokalizacjach jeśli pojawią się problemy np. z dostępem do kajaków lub wywozem śmieci.

Druga edycja Trashmageddonu ponownie została zaplanowana w Szczecinie. Tym razem planowaną lokalizacją będzie Puszcza Bukowa i okolice słynnej sztucznej Groty. Miejsce to jest szczególne z uwagi na wyjątkową wartość nie tylko przyrodniczą, ale też historyczną. W miejscu tym znajdują się bowiem pozostałości po dawnej kolejce, która niegdyś wywoziła urobek z pobliskiej kopalni kredy, która została zalana i w ten sposób powstało Jezioro Szmaragdowe. Dodatkowymi walorami jest dosyć wymagający teren, który stanowić będzie dodatkowe wyzwanie i atrakcję dla uczestników, którzy poza zbieraniem śmieci, będą musieli także z nimi wyjść z wąwozu czy przeczołgać się przez kilkudziesięciometrowy tunel. W miejscu tym oczywiście nie brak śmieci, które dzięki organizacji zawodów zostaną posprzątane w ramach sportowej rywalizacji.

Głosowanie

Głosowanie trwa od 14.04 do 28.04.2021 r.

Każdy może głosować codziennie 5 razy z jednego komputera podając różne adresy mailowe. Ważne, aby po oddaniu głosu kliknąć na link potwierdzający, który przyjdzie na pocztę. Dla naszego stowarzyszenia jest to ogromne wyzwanie, ale nie poddamy się bez walki. Prosimy każdego naszego sympatyka o codzienne wsparcie w głosowaniu i zachęcaniu znajomych do oddawania głosów. Razem damy radę!

Dofinansowanie otrzymają projekty, które otrzymają największą liczbę głosów  lub zyskają uznanie komisji. Wyniki zostaną opublikowane 30.04.2021 r.