You are currently viewing Trzecia edycja Trashmageddonu z nowym rekordem!

Trzecia edycja Trashmageddonu z nowym rekordem!

Jak co roku, ostatnia sobota września odbyła się pod znakiem ekstremalnych zawodów w sprzątaniu lasu. Tym razem Trashmageddon zawitał do Świnoujścia. Areną zmagań uczestników był bowiem teren poniemieckiej baterii artylerii nabrzeżnej Goeben. Poza pięknym lasem, pełno w nim militarnych zabudowań oraz pozostałości po kolejce dowożącej amunicję do tamtejszych stanowisk ogniowych. Podobnie więc jak w przypadku dwóch poprzednich edycji, można było także „dotknąć” odrobiny historii tego miejsca. Nie brakowało też oczywiście śmieci…

To było niewiarygodne...

Jeśli o śmieciach mowa, to ich ilość mogła przerazić nawet stałych bywalców naszych akcji. Tym razem uczestnicy skupili się na sprzątaniu dwóch wyznaczonych miejsc, garażu kolejki amunicyjnej i stanowiska artyleryjskiego, gdzie było ich najwięcej. Oba miejsca oddalone były od siebie w odległości ok 700 m, co było dodatkową przeszkodą, zwłaszcza jeśli trzeba było stamtąd nosić lub ciągnąć duże ilości śmieci. W Trashmageddonie startują jednak sami twardziele, którym żadne przeszkody nie są straszne. Uczestnicy jak zwykle wykazali się dużą kreatywnością w transporcie śmieci np. zakładając znalezione opony na drąg i niosąc je niczym sztangę, ciągnąc na plandekach czy wykorzystując do transportu znalezione w lesie wózki czy skrzynki. Rywalizując w ten sposób między sobą zostawili w świnoujskim lesie siódme poty, a czasem nawet krew i łzy, ale efekt końcowy wynagrodził wszystkim ten wysiłek. Łącznie w ciągu trzech godzin udało się zebrać wszystkie śmieci z okolicy, których łącznie było 4817,2 kg śmieci! TAK, prawie 5 ton śmieci! Nam też trudno jest w to uwierzyć, ale w ten sposób ustanowiono kolejny niechlubny rekord Trashmageddonu. 

Zachęcamy do obejrzenia filmu i galerii zdjęć, które najlepiej obrazują to co się działo 24. września 2022 r. w Świnoujściu.

Bez nich to nie mogłoby się wydarzyć!

Współorganizatorem trzeciej edycji Trashmageddonu była Świnoujska Organizacja Turystyczna, która bardzo pomogła nam w organizacji całego wydarzenia. Bardzo dziękujemy za zaufanie i ogromne zaangażowanie w całe przedsięwzięcie. 

Trashmageddon 2022 nie mógłby się także odbyć bez wsparcia partnerów, którzy . Serdeczne podziękowania za udzielone wsparcie kierujemy do Miasta Świnoujście, Grupy TOM, Dream Jump, Fortu Gerharda, Biura Turystyki Skandynawskiej Fregata, Hotelu Ewerdin, Baltic Home, Interferie.pl, Hotelowi Irys, Stowarzyszeniu Miłośników Latarni Morskich oraz Planet Heroes

Osobne podziękowania kierujemy do firmy REMONDIS Szczecin Oddział w Świnoujściu za to, że pomogli pozbyć się nam lasu wszystkich zebranych śmieci oraz Podziemnego Miasta na Wyspie Wolin za gościnę na swoim obiekcie.

Wydarzenie było współfinansowane z Programu Społecznik zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.