You are currently viewing Szukamy kolejnych „Wywrotowców”!

Szukamy kolejnych „Wywrotowców”!

Pierwsze dwa lata działalności Stowarzyszenia Wywrotka to pasmo bardzo intensywnych działań, takich jak m.in. Kajakowy Eko Patrol i Trashmageddon, które odbiły się szerokim echem w całej Polsce oraz przyniosły nam nagrody i wyróżnienia. Wiele osób z niedowierzaniem patrzy na małe stowarzyszenie ze Szczecina, które potrafi działać nie tylko efektywnie, ale też efektownie i być inspiracją dla innych. Sukcesy naszych akcji nie są dziełem przypadku. To efekt wieloletniego doświadczenia, niesztampowego podejścia do tematu oraz profesjonalizmu. Z każdym kolejnym sukcesem pojawiają się nowe możliwości dalszego rozwoju. Aby móc je w pełni wykorzystywać potrzebny jest zgrany i zaangażowany zespół osób, które chętnie poświęcą swój wolny czas by łączyć przyjemne z pożytecznym, bawiąc się i ucząc przy tym jednocześnie.

Jeśli zatem:

– tak jak my jesteś pozytywnie zakręconym społecznikiem;

– podobają Ci się nasze dotychczasowe działania i chcesz brać czynny udział w ich organizacji i rozwoju;

– masz pomysły na nowe przedsięwzięcia;

– chcesz wykorzystać swoje doświadczenie lub zdobyć nowe;

DOŁĄCZ DO WYWROTKI!

KOGO SZUKAMY?

Do grona członków Stowarzyszenia zapraszamy każdego, kto akceptuje nasz regulamin i chce działać w ramach przyjętych obszarów działalności pożytku publicznego, a przy tym wykazuje się dużą odpowiedzialnością i samodzielnością w działaniu. Te cechy są warunkiem absolutnie koniecznym, ponieważ każde nasze działanie realizowane jest w oparciu o określony budżet, harmonogram i przede wszystkim umowę z grantodawcą. Podejmując się jakiegoś działania, każda zaangażowana w nie osoba musi mieć pewność, że będzie w stanie wykonać powierzone jej zadanie w określonym czasie, zgodnie z przyjętym harmonogramem. Z tym każdy członek Stowarzyszenia będzie musiał się zmierzyć, ale nigdy nie zostanie sam! Zawsze będzie mógł liczyć na pomoc i wsparcie pozostałych członków Wywrotki. Na tym polega idea stowarzyszenia, że nikt nigdy nie zostaje sam.

Myślisz sobie „fajnie, ale nie mam zbyt wiele czasu”…. Podpowiadamy. Wszystko da się zrobić nawet niewielkim nakładem czasu. Wystarczy tylko dobrze to rozplanować i nie zostawiać na ostatnią chwilę 😉

Co ważne, członkowie Wywrotki nie płacą żadnych składek członkowskich, jak to często ma miejsce w innych stowarzyszeniach. Twoja praca i zaangażowanie na rzecz Stowarzyszenia w zupełności wystarczy by działać skutecznie, efektywnie i efektownie oraz czerpać z tego ogrom satysfakcji.

Chcemy działać profesjonalnie, dlatego szukamy osób, które pełnić będą konkretne role w Stowarzyszeniu:

To osoba, która będzie odpowiedzialna za cały proces organizacji poszczególnych działań takich jak kolejne edycje Kajakowego Eko Patrolu, Trashmageddonu czy innych ciekawych wydarzeń, jakie przyjdą nam jeszcze do głowy. Rolą koordynatora będzie trzymanie ręki na pulsie nad wszystkimi działaniami potrzebnymi do organizacji danego wydarzenia np. zakupy potrzebnych materiałów, rezerwację terminu/sprzętu, rekrutację, pozyskanie partnerów itd. Oczywiście koordynator będzie mógł liczyć na pomoc innych członków Stowarzyszenia oraz będzie ściśle współpracował ze Specjalistą ds. PR, a także  w razie potrzeby z Koordynatorem wolontariatu.

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za wszystkie sprawy związane z wolontariatem tj:

• Pozyskiwanie wolontariuszy
  • Nadzór nad dokumentacją wolontariuszy (Umowy wolontariatu, Ewidencja godzin pracy wolontariusza)
  • Nadzorowanie pracy wolontariuszy
  • Przygotowywanie zaświadczeń

Będzie to opiekun wolontariuszy i wszystkich działań związanych z osobami, które będą nam pomagać.

Można robić wspaniałe rzeczy, ale jeśli nikt się o nich nie dowie, cały nasz wysiłek pójdzie od razu w zapomnienie. Bardzo ważna jest zatem współpraca z mediami i budowanie relacji z otoczeniem. Od samego początku stanowią one nieodłączne elementy działań Stowarzyszenia Wywrotka i sprawiły, że o naszych staraniach mówiła cała Polska.

Do zadań Specjalisty ds. PR będzie należało m.in.:

• Przygotowywanie i rozsyłanie materiałów prasowych
  • Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktu z mediami
  • Udzielanie wywiadów, dbanie o poprawny wizerunek organizacji
  • Obsługiwanie kanałów socjal media (Facebook, Instagram)

Osoba pełniąca funkcję Fundraisera będzie odpowiedzialna za poszukiwanie nowych form pozyskiwania środków zewnętrznych, które stworzą warunki do realizacji kolejnych wartościowych inicjatyw oraz rozwoju Stowarzyszenia.

Działając w Wywrotce masz możliwość przede wszystkim efektywnie wykorzystać swój wolny czas robiąc rzeczy dla Ciebie ważne. Możesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem lub dopiero je nabyć podczas realizacji wielu ciekawych i dających mnóstwo satysfakcji inicjatyw. Działalność w organizacji pozarządowej często niewiele różni się od pracy w normalnym przedsiębiorstwie. Naszym zyskiem nie są jednak środki finansowe, lecz postępowanie zmierzające do poprawy jakości naszego otoczenia i rzeczy dla nas ważnych takich jak np. czystość środowiska naturalnego.

Możesz być zarówno kreatorem nowych, jak również realizatorem dotychczasowych działań. W każdym przypadku będziesz mieć możliwość robienia rzeczy wielkich! Reszta zależy od Ciebie 🙂

Myślisz, że to wszystko wymaga dużo czasu, którego ciągle Ci brakuje? Nic bardziej mylnego! Dobre planowanie to podstawa 🙂

Jeśli jesteś zainteresowany/a dołączeniem do Wywrotki w ramach którejś z powyższych funkcji, albo widzisz siebie w zupełnie innej roli lub masz dodatkowe pytania, napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą niebawem.