You are currently viewing Start kampanii społecznej kierowanej do żeglarzy i wędkarzy

Start kampanii społecznej kierowanej do żeglarzy i wędkarzy

Choć zakończyliśmy już tegoroczne Kajakowe Eko Patrole, to nie zakończyliśmy naszych działań związanych z poprawą czystości szczecińskich akwenów, które realizujemy przy wsparciu Bosmana Szczecińskiego. Tym razem z pomocą Społecznej Straży Rybackiej odwiedziliśmy 6 zakątków wodnych znajdujących się na Jeziorze Dąbie i Kanale Święta (łącznik między Odrą a Jeziorem Dąbie), które w sezonie są chętnie odwiedzane przez żeglarzy i innych wodniaków. Powiesiliśmy tam tablice kierowane właśnie do nich, które mają im w dobitny sposób przypominać, aby po pobycie w zakątku, zabrać śmieci ze sobą. O tym, że niestety często tego nie robią przekonaliśmy się w 2019 r. kiedy przypłynęliśmy na grilla do jednego z zakątków. Zanim kiełbaski się wtedy upiekły, zebraliśmy z jego okolicy 10 dużych worków śmieci.

Na kampanii kierowanej do żeglarzy jednak nie koniec! Nie raz o tym wszak mówiliśmy, że największymi śmieciarzami nad wodą są wędkarze i nie zapomnieliśmy o edukacji także ich. W kilkunastu szczecińskich sklepach wędkarskich zawisły także plakaty z hasłem „Jestem wędkarzem, a nie śmieciarzem. A Ty?” Mamy nadzieję, że pytanie z tych plakatów oraz tablic będzie przyczynkiem do niejednej refleksji u jego odbiorców. 

Bohaterami naszej kampanii zostali Adam Tański, zapalony wędkarz, autor książek o rybach oraz prowadzący program „Kołowrotek” emitowany na antenie Polsat Play oraz Krzysztof Wiśniewski, szczeciński żeglarz, którym serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w naszym przedsięwzięciu.