You are currently viewing Ponad 700 kg śmieci wydobyte z Parnicy!

Ponad 700 kg śmieci wydobyte z Parnicy!

15 sierpnia 2021 r. po raz kolejny zorganizowaliśmy znany już w całej Polsce Kajakowy Eko Patrol. Tym razem za swój cel obraliśmy Parnicę i jej industrialne nabrzeża, na których z jednej strony chętnie przesiadują wędkarze, a z drugiej strony okoliczne zakłady przemysłowe też potrafią pozostawić różne odpady. Nie od dziś wiadomo, że wędkarze to najwięksi nabrzeżni śmieciarze, którzy zostawiają po sobie niezliczone ilości butelek, puszek, plastikowych opakowań, foliówek czy żyłek. W ustronnych miejscach czują się totalnie bezkarni, choć najbardziej zdumiewa fakt, że zaśmiecają miejsca, do których potem sami wracają i przesiadują. Ostatni Kajakowy Eko Patrol może tylko to potwierdzić, bo tego typu śmieci z brzegu Parnicy uzbierano ponad 20 dużych worków. Nie brakowało też śmieciowych „klasyków” wyławianych podczas każdych tego typu akcji, czyli opon od ciężarówek, lodówki czy beczki. Z ciekawych znalezisk trafił się stary boiler, duża kanka na mleko, zbiornik paliwowy i kanister. Łącznie dało to w sumie 702 kg śmieci, z których zdecydowana większość to pozostałości po wędkarzach. Śmieci te zostaną odebrane przez firmę Remondis Szczecin, która od samego początku wspiera wydarzenie Stowarzyszenia Wywrotka. Tym razem wsparcia udzielili nam również harcerze z Harcerskiego Ośrodka Żeglarskiego w Szczecinie, którzy także zaangażowali się w sprzątanie brzegu oraz pomogli w transporcie części śmieci swoją łodzią.

Kajakowy Eko Patrol finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Szczecin w ramach Programu Szczecin TworzyMy.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Szczecin.

Partnerami Kajakowego Eko Patrolu są firmy Remondis Szczecin oraz Decathlon Szczecin.