You are currently viewing Niewiarygodny rekord śmieciowy Trashmageddonu 2021!

Niewiarygodny rekord śmieciowy Trashmageddonu 2021!

W minioną sobotę 25. września w Puszczy Bukowej, w okolicach sztucznej groty odbyła się druga edycji Trashmageddonu czyli ekstremalnych zawodów w zbieraniu śmieci organizowanych przez Stowarzyszenie Wywrotka. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, na którym uczestnicy, w trudnym terenie leśnym, pełnym naturalnych przeszkód jak strome górki, wąwozy, tunele, rywalizują między sobą o to, kto zbierze najwięcej śmieci. Na starcie stawiło się niespełna 50 osób (taki był limit uczestników, dla zachowania bezpieczeństwa i sprawnego przeprowadzenia zawodów), którzy mieli 3 godziny na to, aby uzbierać jak najwięcej śmieci, które na mecie za każdym razem były ważone. Zawodnicy przedzierając się przez strome górki, powalone drzewa, wąwóz, a nawet czołgając się przez wąski tunel dla zwierząt, rywalizowali z niezwykłą zaciętością do ostatnich sekund. Rekordzistą został Krzysztof Kramer ze Szczecina, który samodzielnie uzbierał prawie 283 kg śmieci zostając niekwestionowanym zwycięzcą. Wśród Pań zwyciężyła Teresa Czarnecka z wynikiem 136 kg zebranych odpadów. Łącznie uczestnicy zawodów zebrali niewiarygodną liczbę 4184 kg śmieci. Jest to ponad dwukrotnie większy wynik niż w ubiegłorocznej edycji Trashmageddonu, która odbyła się pod szczecińską Wieżą Bismarcka. Wśród odpadów, które znajdowali uczestnicy były m.in. lodówki, materace, sprzęt AGD, meble, sedes, stare buty, opony oraz niezliczone ilości butelek.

Najlepsze kobiety:

1. Teresa Czarnecka – 136,1 kg śmieci
2. Elwira Żniniewicz – 134,4 kg śmieci
3. Alicja Lebioda – 107,2 kg śmieci

Foto: Jarosław Dulny

Najlepsi mężczyźni:

1. Krzysztof Kramer – 282,6 kg śmieci
2. Rafał Sudnikiewicz – 229,2 kg śmieci
3. Damian Pawełczak – 206,9 kg śmieci

Foto: Jarosław Dulny

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, zaś trójka najlepszych kobiet i mężczyzn dodatkowo wyjątkowe statuetki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci zegarków sportowych Amazfit T-Rex Pro,  voucherów na skok na linie z komina Wiskordu od DreamJump czy też voucherów na zakup odzieży i sprzętu sportowego od Decathlonu.

Choć rywalizacja wśród zawodników była niezwykle zaciekła, to podczas zbierania śmieci wszyscy się świetnie bawili. Nawet liderzy klasyfikacji potrafili się wzajemnie mobilizować bawiąc się w berka. To najlepiej dowodzi, jak wspaniała atmosfera towarzyszyła całemu wydarzeniu.

Trashmageddon 2021 mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowym Urzędu Miasta Szczecin w ramach Programu Granotwego Szczecin TworzyMy. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Szczecin. Odbiór odpadów zapewniła firma Remondis Szczecin, która od początku wspiera działania Stowarzyszenia Wywrotka. Pozostałymi Partnerami przedsięwzięcia byli: Amazfit Polska, Dream Jump, Decathlon Szczecin, Grupa TOM, Ochotnicza Straż Pożarna w Szczecinie oraz Szczecińskie Stowarzyszenie Przygodowe „Za horyzont”, które udostępniło teren zabytkowej groty.