You are currently viewing „Nietoperzowe warsztaty” dla dzieci ze szczecińskich szkół

„Nietoperzowe warsztaty” dla dzieci ze szczecińskich szkół

Stowarzyszenie Wywrotka rozpoczyna nowe, niecodzienne działanie, tym razem na rzecz edukacji najmłodszych. Będą to „Nietoperzowe Warsztaty” dla dzieci z wybranych szczecińskich szkół.

O nietoperzach krążą różne legendy i mity, w których przedstawiane są jako stworzenia budzące strach i grozę. My te mity będziemy obalać przekazując młodemu pokoleniu cenną wiedzę na temat życia, biologii, zachowania oraz ochrony tych niezwykle pożytecznych ssaków będących w Polsce pod całkowitą ochroną. Nie będzie to jednak „sucha” wiedza. Uczestnicy warsztatów, poza wiedzą teoretyczną, będą mieli okazję zobaczyć, a nawet nakarmić prawdziwe nietoperze, które zostały oswojone i przygotowane do uczestnictwa w tego typu zajęciach. Na koniec będzie można też wykonać samodzielnie pamiątkową maskotkę-nietoperza.

Warsztaty przeprowadzane będą w czerwcu 2022 r. w wybranych szkołach, które wyrażą chęć zorganizowania zajęć w swoich placówkach. Poprowadzi je Pani Barbara Górecka

, znana też jako Bat Mom, która od 14 lat zajmuje się ratowaniem poszkodowanych nietoperzy oraz popularyzowaniem wiedzy na ich temat.


 

 

Nie tylko warsztaty , ale też czynna ochrona

Ponieważ zależy nam aby o ochronie nietoperzy nie tylko mówić, ale też czynnie w niej uczestniczyć, każda szkoła, w której odbędą się warsztaty, będzie mogła otrzymać również budkę dla nietoperzy do zawieszenia na swoim budynku. W ten sposób szkoły będą mogły aktywnie przyczynić się do ochrony nietoperzy oraz dalszej edukacji swoich uczniów w tym zakresie. Część budek zostanie też przez nas zawieszona na terenie Szczecina.

Budki dla nietoperzy do wygrania w konkursie!

Przyłączyć się do czynnej ochrony nietoperzy będzie mógł także każdy mieszkaniec Szczecina! W ramach projektu odbędzie się też konkurs, w którym będzie można wygrać budkę dla nietoperzy, którą będzie można zawiesić na budynku lub drzewie.

Więcej informacji wkrótce.

Projekt „Nietoperzowe warsztaty edukacyjne dla dzieci” finansowany jest przez Urząd Miasta Szczecin.