You are currently viewing Kajakowy Eko Patrol wraca na Odrę!

Kajakowy Eko Patrol wraca na Odrę!

Po 3 latach przerwy, Kajakowy Eko Patrol wraca na Odrę! Tym razem celem naszej wyprawy będzie Odra na wysokości Polic, którą będziemy chcieli posprzątać z butelek, plastiku, opon, kanapowych materacy czy nawet elementów samochodowej karoserii. Zapowiada się zatem prawdziwa przygoda.

Do udziału w Kajakowym Eko Patrolu zapraszamy wszystkie chętne, pełnoletnie osoby, które chciałyby połączyć przyjemne z pożytecznym i posprzątać nieco nasze Odrę i brzegi Polic z wiosłem w ręku. Sprawność i siła fizyczna też się przyda, ponieważ poza wiosłowaniem pod wiatr, niejednokrotnie trzeba będzie wyławiać ciężkie przedmioty. Kajakowy Eko Patrol to nie jest wszak wycieczka kajakowa tylko konkretne sprzątanie.

Akcja wymagać będzie częstego wychodzenia na brzeg, dlatego warto zabrać ze sobą buty do wody, a że upały ostatnio srogie, także odpowiedni zapas wody do picia. O resztę zadba Stowarzyszenie Wywrotka, które zapewni kajaki, worki, rękawice, kiełbaski na ognisko oraz świetną atmosferę.

Informacje organizacyjne:

Start: sobota 06.07.2024 r, godz. 11:00
Miejsce: Miejska Przystań Żeglarska w Policach, ul. Marii Konopnickiej 12
Koniec akcji sprzątania: ok. godz. 14-15 po czym odbędzie się wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku.
Koniec całego wydarzenia: ok godz. 16.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W przypadku możliwości wystąpienia burz, silnych wiatrów lub zanieczyszczenia rzeki zagrażającego zdrowiu uczestników, wydarzenie może zostać przełożone na inny termin, o czym wszyscy uczestnicy zostaną niezwłocznie powiadomieni.

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany będzie do podpisania na miejscu porozumienia wolontariackiego na czas uczestnictwa w wydarzeniu.

UWAGA! LICZBA MIEJSC BARDZO OGRANICZONA DLATEGO PROSIMY O ZGŁOSZENIA JEDYNIE OD OSÓB POTRAFIĄCYCH PŁYWAĆ KAJAKIEM ORAZ W PEŁNI ZDECYDOWANYCH NA UDZIAŁ W WYDARZENIU!

ZGŁOSZENIA PRZYJMUJEMY DO CZWARTKU 04.07 DO GODZ. 16:00. INFORMACJE O TYM KTO SIĘ ZAKWALIFIKOWAŁ PRZEŚLEMY TEGO SAMEGO DNIA DO GODZ 22.

Zobacz jak wcześniej wyglądał Kajakowy Eko Patrol

O Kajakowym Eko Patrolu

Zapoczątkowany w 2019 r., Kajakowy Eko Patrol był jednym z pierwszych działań Stowarzyszenia Wywrotka, które wówczas jako pierwsze w Szczecinie zwróciło uwagę na mocne zanieczyszczenie Odry śmieciami i zaczęło organizować spektakularne akcje sprzątania na kajakach. Wyławiane z Odry i znajdujących się na niej wyspach lodówki, opony, tapczany, telewizory, zderzaki samochodowe i wory pełne innych śmieci budziły szok, zdumienie i podziw opinii publicznej oraz mediów lokalnych i ogólnopolskich, które relacjonowały wydarzenia. To wszystko zaowocowało oczyszczeniem Odry z ponad 7,5 tony śmieci, zaś samo Stowarzyszenie Wywrotka za organizację Kajakowych Eko Patroli zostało laureatami prestiżowej nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego – Zachodniopomorski Lider NGO 2020 oraz nagrody Pozarządowy Szczecin 2019.