You are currently viewing Kajakowy Eko Patrol #3 (16.08.2020) – Dziewoklicz i Wyspa Akademicka

Kajakowy Eko Patrol #3 (16.08.2020) – Dziewoklicz i Wyspa Akademicka

  • Post author:
  • Post category:Galeria

16. sierpnia 2020 r. Kajakowy Eko Patrol po raz trzeci wypłynął sprzątać Odrę i to co w niej i jej pobliżu nie powinno się nigdy znaleźć.
Tym razem naszym celem był szczeciński Dziewoklicz i leżąca nieopodal Wyspa Akademicka. Oba te miejsca sprzątaliśmy już w zeszłym roku, ale jak widać wiele jeszcze zostało do zabrania. Nasza 13-sto osobowa ekipa wsparta tego dnia łodzią Społecznej Straży Rybackiej oraz pontonem naszego sympatyka Piotra rozpoczęła sprzątanie od wału przeciwpowodziowego, gdzie chętnie przebywają wędkarze zostawiający niestety po sobie wiele śmieci. Prawdziwe śmieciozbieranie zaczęło się jednak dopiero gdy dotarliśmy na Wyspę Akademicką, która jest chętnie odwiedzana przez biwakowiczów. Zupełnie przypadkiem jednak natrafiliśmy na miejsce, będące istnym wysypiskiem śmieci z niezliczoną ilością plastikowych butelek, baniaków, styropianów a nawet wielką beczką po oleju silnikowym. Tu sprzątanie trwało do ostatniego worka, jaki posiadaliśmy, a mieliśmy ich naprawdę sporo. Na koniec zostawiliśmy informację na drzewach dla osób korzystających z wyspy aby zachowywali się jak należy i sprzątali po sobie. Na koniec zaczął się transport śmieci na brzeg. Gdyby nie wsparcie z łodzi i pontonu, kajakami transport tego wszystkiego zająłby nam aż do wieczora. Jak się potem okazało, wszystkich śmieci było łącznie 790 kg, a z najdziwniejszych trafiły się drzwi od kabiny prysznicowej, dmuchany basen, beczka po oleju silnikowym oraz kanapa.

Po tym ogromnym wysiłku, tradycyjnie zakończyliśmy akcję wspólnym ogniskiem. Dziękujemy Szczecin Toys Garden za gościnę!