You are currently viewing Kajakowy Eko Patrol #2 (26.07.2020) – Kanał Zielony i Wyspa Grodzka

Kajakowy Eko Patrol #2 (26.07.2020) – Kanał Zielony i Wyspa Grodzka

• Post author:
  • Post category:Galeria

Kajakowy Eko Patrol organizowany przez Stowarzyszenie Wywrotka kolejny raz wypłynął sprzątać szczecińskie akweny. Tym razem wybór padł na Kanał Zielony i Wyspę Grodzką. To, co udało nam się tym razem wyłowić z brzegu wyspy położonej w reprezentacyjnym punkcie Szczecina, dosłownie vis a vis Wałów Chrobrego, nie mieści się wręcz w głowie. Kosiarka do trawy, telewizor, sedes, taczka a nawet wyjątkowo niebezpieczny dla środowiska akumulator samochodowy to tylko niewielka część z ważącej niemal 600 kg sterty śmieci, którą jaką udało się zebrać i przetransportować na brzeg przy pomocy Okręgu Polskiego Związku Wędkarstwa w Szczecinie i Społecznej Straży Rybackiej. Zebrane w ten sposób śmieci bezpłatnie zutylizowała firma REMONDIS Szczecin. Całą akcję z lądu, wody i powietrza nagrywała telewizja TVN. Finał relacjonowała także telewizja TVP3 Szczecin.