You are currently viewing Kajakowy Eko Patrol #1 (05.07.2020) – Wyspa Dębina

Kajakowy Eko Patrol #1 (05.07.2020) – Wyspa Dębina

  • Post author:
  • Post category:Galeria

5. lipca 2020 wyjątkowo liczna, kilkunastoosobowa ekipa Kajakowego Eko Patrolu postanowiła w niezwykły sposób uczcić 75. urodziny polskiego Szczecina sprzątając Odrę i Wyspę Dębina.  Podczas tej wyprawy desantowaliśmy się dosłownie na drugi brzeg z daleka wyglądającej na piękną, zieloną wyspę. Gdy dotarliśmy na jej brzeg każdy ze zdumieniem i przerażeniem jednocześnie odkrył jaka jest smutna prawda. Kilkanaście mniejszych i większych opon od wszelakich pojazdów „przywitały” nas już na samym brzegu. Po zagłębieniu się nieco dalej w las, odkryliśmy prawdziwe śmietnisko, co najlepiej obrazuje nakręcony podczas akcji film:

Jak widać mieliśmy co zbierać i w ten sposób w ciągu 3 godzin uzbieraliśmy jak się potem okazało ponad 1,3 tony śmieci! Wynik wręcz szokujący, ale prezent dla Szczecina wspaniały.

Po zakończonej akcji wybraliśmy się kajakami do pobliskiego Zakątka Kwadrat, gdzie w przyjemnych warunkach i miłej atmosferze upiekliśmy kiełbaski na ognisku, które dodały nam energii po całym sprzątaniu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za udział i wyjątkowe zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do ekipy naszego grantodawcy Bosmana Szczecińskiego, za aktywne włączenie się w akcje oraz piwną niespodziankę na koniec 🙂 Dziękujemy również firmie REMONDIS Szczecin, która dwa dni później wywiozła zebrane przez nas śmieci oraz sklepowi Decathlon Szczecin, który wyposażył nas w odzież i sprzęt, który świetnie się sprawdził podczas naszej akcji.