You are currently viewing Akcja Czysta Odra – zostań lokalnym organizatorem

Akcja Czysta Odra – zostań lokalnym organizatorem

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej akcji na rzecz ochrony Odry przed zaśmieceniem. Od 29 kwietnia do 8 maja 2022 r. przeprowadzimy razem z lokalnymi organizatorami akcje sprzątania Odry od jej źródeł do Bałtyku.

Dominik Dobrowolski, wrocławski podróżnik i ekolog od wielu lat organizuje w Polsce akcje na rzecz ochrony rzek przed zaśmieceniem.  Tym razem wspólnie ze Stowarzyszeniem Wywrotka postanowił zadbać o wyjątkową rzekę, bo łączącą trzy państwa: Czechy, Polskę i Niemcy.

Do Akcji Czysta Odra będzie mógł się przyłączyć każdy! Wystarczy tylko zorganizować grupę wolontariuszek i wolontariuszy, aby spotkać się na ekologicznej majówce w wybranej przez siebie miejscowości nad Odrą, posprzątać jej brzegi, zorganizować Kajakowy Eko Patrol czy posprzątać rzekę z łodzi by potem cieszyć się jej urokami.  Forma akcji jest absolutnie dowolna.

UWAGA! Lokalni organizatorzy mogą otrzymać zwrot kosztów akcji do kwoty 500 zł!

Środki te pozwolą na zakup wszystkich potrzebnych do akcji narzędzi jak worki, rękawice, chwytaki, paliwo do łodzi czy poczęstunek dla uczestników. Warunkiem jest przeprowadzenie akcji w okresie od 29 kwietnia do 8 maja oraz udokumentowanie działania zdjęciami, filmikami oraz informacją ile udało się zebrać worków śmieci.

Mecenasami akcji są bank Credit Agricole i EFL – organizatorzy ekologicznej kampanii #MniejPlastiku.

Regionalnym Koordynatorem akcji na odcinku Odry od Słubic do Bałtyku jest: Stowarzyszenie Wywrotka.

Kontakt z Regionalnymi Koordynatorami:

Odcinek: Słubice-Świnoujście:

Stowarzyszenie Wywrotka
Krzysztof Sowa:
stowarzyszenie.wywrotka@gmail.com,
tel. 725559666.

Odcinek: Nowa Sól – Słubice

Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Komunalne
Wojciech Kliszewski:
w.kliszewski@kpwk-krosnoodrzanskie.pl,
tel. 661 068 040.

Odcinek: Opole – Nowa Sól

Dominik Dobrowolski:
akcjaczystaodra@gmail.com,
tel. 697 092 978.

Odcinek: Chałupki – Opole

Stowarzyszenie Załóg Pływadeł „Rzeki dzielą – Odra Łączy”
Ania Piróg-Nowak:
stowarzyszenie.plywadla@gmail.com,
tel. 512 283 870.

Polub stronę Akcja Czysta Odra na Facebooku, oraz dołącz do wydarzenia by być na bieżąco ze wszystkimi działaniami.